Aktualności

 • Arts Alliance zamierza zainwestować w Crunching Koalas

  Arts Alliance, notowana na NewConnect grupa spółek gamingowych przymierza się do inwestycji w Crunching Koalas, zajmującej się portowaniem, produkcją oraz promocją gier. Spółki podpisały list intencyjny, którego celem jest zawarcie umowy inwestycyjnej. Potencjalna inwestycja ma być ciekawym uzupełnieniem portfolio Arts Alliance.

  - Podpisaliśmy list intencyjny mający prowadzić do inwestycji w Crunching Koalas. W ciągu najbliższych 12 tygodni przeprowadzimy due diligence oraz dopracujemy założenia biznesowe, określając zarazem dalszy harmonogram działań. Docelowo chcielibyśmy wprowadzić spółkę na rynek NewConnect - komentuje Andrzej Zając, Prezes Zarządu Arts Alliance.

  Crunching Koalas to niezależne studio z Warszawy tworzące gry indie mające na swoim koncie trzy projekty:

  • BUTCHER – osadzona w realiach science fiction strzelanka 2D. Dostępna na PS4, Xbox One, Nintendo Switch
  • MouseCraft – zabawna gra logiczno-zręcznościowa, łącząca w sobie elementy dwóch legendarnych tytułów: Tetrisa oraz Lemmingów. Dostępna na PC, PS3, PS4, PS Vita, Xbox One oraz Nintendo Wii U
  • WordTrap Dungeon – połączenie RPG-owej rozrywki ze słownymi grami logiczny pokroju Scrabble. Dostępna na PC

   

  Spółka pracuje nad kolejnymi własnymi produkcjami, jak również zajmuje się portowaniem gier na platformę Nintendo Switch, Microsoft Xbox czy też Sony PlayStation. Klientami firmy są choćby tak uznane spółki jak 11bit studios. Na koniec 2018 r. Crunching Koalas wypracowało 2,65 mln zł przychodów oraz zysk operacyjny na poziomie 401,5 tys. zł, zaś zysk netto osiągnął wartość 383,0 tys. zł.

  Niezależnie od potencjału inwestycji w Crunching Koalas, Arts Alliance pracuje nad produkcjami gier w ramach ich współfinansowania oraz wydania na poszczególne platformy. Aktualnie prowadzone są prace w zakresie realizacji 2-ch gier w formule thrillera psychologicznego z założeniem wykorzystania synergii spółek portfelowych. Dotychczas Arts Alliance wydał 3 gry na konsolę Nintendo Switch – Hyperide VR, estiman oraz Dungeon & Aliens.

   

  pokaż więcej
 • Arts Alliance coraz bliżej głównego parkietu GPW

  Arts Alliance notowany na rynku NewConnect finiszuje z prospektem emisyjnym, który zamierza złożyć do KNF w związku z planowaną przeprowadzką na rynek główny. Spółka przy okazji przenosin planuje emisję akcji.

  Arts Alliance jest grupą kapitałową działającą w obszarze gier w zakresie ich współfinansowania, wydawania na poszczególne platformy z jednoczesnymi inwestycjami kapitałowymi w tym segmencie działalności. Aktualnie spółka jest posiadaczem akcji w producentach gier internetowych, takich jak PrimeBit Games S.A. oraz Kool2Play, w skład której wchodzi Kool Things Sp. z o.o., najbardziej znana i doświadczona, polska agencja specjalizująca się w międzynarodowym marketingu dla branży gier. Arts Alliance posiada także akcje spółek technologicznych, tj. Bookre S.A., Parcel Technik S.A. oraz Medard S.A. (dwie ostatnie notowane na rynku giełdowym NewConnect).

  - Wykorzystaliśmy nasze doświadczenia inwestycyjne z działalności Midven, łącząc kompetencje z działalnością w segmencie gier internetowych – mówi Andrzej Zając, Prezes Zarządu Arts Alliance GK S.A.

  Aktualnie wycena spółki oscyluje w okolicach 62 mln złotych. Na głównym parkiecie GPW jest notowanych ośmiu producentów gier, a wśród nich przedstawiciele WIG Games tacy jak CD Projekt, 11 bit studios, Ten Square Games, PlayWay oraz CI Games.

  Arts Alliance zamierza skupiać się w swojej działalności na współfinansowaniu gier z zewnętrznymi studiami, wydawaniem ich na platformę Steam oraz konsolę Nintendo Switch oraz dalsze inwestycje kapitałowe w ciekawe spółki growe z którymi Arts Alliance może wykorzystywać synergie w obszarze współpracy przy poszczególnych projektach. Poszczególnym spółkom portfelowym zamierza pomagać w ich samodzielnym debiucie giełdowym na rynku NewConnect. Dotychczas Arts Alliance wydał 3 gry na konsolę Nintendo Switch – Hyperide VR, Estiman i Dungeon & Aliens. W planach do 2022 roku ma realizację co najmniej 4-ch gier premium z poszczególnymi partnerami. W rankingu magazynu Forbes w odniesieniu do największych polskich producentów gier internetowych, Arts Alliance został sklasyfikowany na 25 miejscu.

  pokaż więcej
 • Grupa Arts Alliance planuje wydać minimum 10 gier do 2020 r.

  Spółki wchodzące w skład notowanej na NewConnect Arts Alliance planują wydanie minimum 10 gier do 2020 r. Arts Alliance pracuje nad wydaniem 5 gier na platformę Nintendo jeszcze w 2019 r i kolejnym tytułem „Nakayama” – planowanym na 2020 r. Z kolei Kool2Play ma wydać do 2020 r. gry: „Uragun” i „City of Minds” zaś PrimeBit Games już 24 stycznia wyda swoje najnowsze dzieło – „Inside Grass”.

  Plan minimum grupy zakłada wydanie do końca 2020 r. 10 gier nie licząc odświeżenia dotychczasowych projektów i mniejszych produkcji na wybrane platformy.

  „Wydanie 10 dużych nowych tytułów przez spółki wchodzące w skład Grupy jest naszym celem minimum i liczę, że uda się tą liczbę znacznie przekroczyć do końca 2020 r. Sama spółka Arts Alliance pracuje obecnie nad wydaniem na platformę Nintendo 5 tytułów zaś Kool2Play, który planuje debiut na NewConnect w 2019 r. ma wydać „Uragun” i „City of Minds” – mówi Andrzej Zając, prezes zarządu Arts Alliance S.A.

  Premiera gry „Uragun” na PC, konsole i urządzenia mobile planowana jest na II połowę 2019 roku zaś „City of Minds”, ma zostać wydane w 2020 r. Równolegle z tworzeniem 2 dużych tytułów, w pierwszej połowie 2019 roku ma zostać wydanych 6 gier przeznaczonych na konsolę Nintendo Switch. Samo studio Kool2Play liczy na debiut na rynku NewConnect w 2019 r. Na mocy niedawno podpisanej umowy inwestycyjnej Grupa Arts Alliance objęła 15% udziałów w tej spółce z założonym jej giełdowym debiutem.

  Najwcześniej jednak w ramach grupy Arts Alliance, bo już 24 stycznia 2019 r. zadebiutuje gra „Inside Grass” ze studia PrimeBit Games. Gra jest przedstawicielem gatunku RPG i dedykowana jest platformom mobilnym z systemem iOS i Android. Fabuła opowiada historię dzieci zmniejszonych do rozmiaru mrówki, które muszą powrócić do normalnych gabarytów. Monetyzację tytułu oparto o mikropłatności i reklamy. Ostatnio zaś, 7 grudnia premierę wersji na urządzenia mobilne i tablety miał najważniejszy tegoroczny tytuł studia – multiplatformowa karcianka – Magic Nations.

  Grupa Arts Alliance chce w dwóch kolejnych latach mocno zaistnieć na rynku gier zarówno dzięki nowym tytułom jak i konsekwentnie budowanymi kompetencjami. Na ostatnim NWZ spółki Midven akcjonariusze zdecydowali min. o zmianie nazwy na Arts Alliance GK S.A. Zmiana nazwy wynika z nowej strategii, która zakłada koncentrację na rynku gier i cyfrowej rozrywki.

  „Oprócz planu wydawniczego w nadchodzących dwóch latach, liczymy zarówno na wzrost organiczny jak i kolejne transakcje czy transfery zespołów, które wzmocnią nasze kompetencje. Mocno w ramach grupy pracujemy również nad możliwością współfinansowania gier wspólnie z zewnętrznymi pomysłodawcami w zamian za późniejsze przychody z wydanych tytułów” – podsumował Andrzej Zając, prezes zarządu Arts Alliance S.A.

  Grupa w swoimi założeniu jest otwarta na nabywanie udziałów i akcji spółek z segmentu gier oraz plasować ich akcje na rynku giełdowym z jednoczesnym poszukiwaniem synergii w ramach współfinansowania i realizacji gier wydawanych już pod nazwą Arts Alliance.

  pokaż więcej
 • Midven zmienia nazwę na Arts Alliance oraz inwestuje w producenta gier Kool2Play

  Notowana na NewConnect Grupa Midven S.A. dokonała na ostatnim NWZ spółki zmiany nazwy na Arts Alliance GK S.A. oraz poinformowała o inwestycji w spółkę Kool2Play, która zajmuje się tworzeniem gier na PC, Mac, Nintendo Switch, iOS i Android oraz specjalistycznymi działaniami promocyjnymi produktów z branży gier.

  Podpisana umowa stanowi podstawę do objęcia przez Midven 15% udziałów w spółce Kool2Play i wiąże się z realizacją nowej strategii w ramach której Grupa ma rozwijać się w oparciu o współfinansowanie produkcji gier komputerowych oraz dalszym inwestowaniu w spółki samodzielnie zajmujące się produkcją gier. Oprócz nabycia przez Midven udziałów w Kool2Play, umowa zakłada przekształcenie producenta gier w spółkę akcyjną oraz wprowadzenie akcji Kool2Play do obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect.

  Kool2Play to producent gier z siedzibą w Warszawie, działający na rynku od 2014 roku i mający w swoim portfolio już 8 gier wydanych na platformy takie, jak PC, iOS, Android oraz VR. Obecnie studio prowadzi prace nad dwiema, znacznie obszerniejszymi, grami: „Uragun” (PC, konsole, mobile), której premiera odbędzie się w II połowie 2019 roku oraz „City of Minds”, z premierą planowaną na 2020 r. Równolegle z tworzeniem 2 flagowych produktów, studio Kool2Play zapowiedziało, iż w pierwszej połowie 2019 roku wyda 6 gier przeznaczonych na konsolę Nintendo Switch.

  Poza rozwojem gier, Kool2Play poprzez spółkę zależną Kool Things realizuje specjalistyczne usługi z zakresu międzynarodowej promocji dla największych światowych wydawców gier oraz producentów sprzętu dla graczy. Kool Things to najstarsza i najbardziej doświadczona agencja wyspecjalizowana w grach. Firma ma na swoim koncie projekty gamingowe zrealizowane między innymi dla Activision-Blizzard, Razer, Riot Games, Wargaming.net, CD Projekt RED, InnoGames, Daybreak Games, PayPal i Koei Tecmo.

  „Grupa kapitałowa Kool2Play to unikalna firma z sektora gier. Z jednej strony mamy spółkę Kool2Play, która produkuje gry. Z drugiej Kool Things z ogromnym, prawdopodobnie największym w Polsce, doświadczeniem w międzynarodowej promocji w sektorze gier. To połączenie, to prawdziwy dynamit – obie te spółki świetnie uzupełniają swój know-how i potencjał rozwoju. Grupa kapitałowa Kool2Play już w chwili obecnej generuje przychody i zyski. Wierzymy, że Midven dzięki swojemu finansowemu know-how przyczyni się znacząco do zwiększenia skali naszych działań” – mówi Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play. 

  Grupa Midven konsekwentnie buduje swoje kompetencje w branży gier. Tym samym akcjonariusze Midven zdecydowali na ostatnim NWZ spółki o zmianie nazwy z Midven S.A. na Arts Alliance GK S.A.

  „Podjęliśmy decyzję o połączeniu kompetencji inwestycyjnych zapoczątkowanych przez Midven z kompetencjami wydawania gier oraz ich współfinansowania przez Arts Alliance, stąd ostateczna dokonana zmiana nazwy aby nadać przejrzysty wymiar w działalności spółki” – przekazał Andrzej Zając, prezes zarządu Midven S.A.

  Aktualnie ideą spółki będzie nie tylko nabywanie udziałów i akcji spółek z segmentu gier internetowych oraz plasowanie ich akcji na rynku giełdowym, ale również poszukiwanie synergii w ramach współfinansowania i realizacji gier wydawanych już pod nazwą Arts Alliance. Dotychczas spółka zawarła umowę licencyjną na wprowadzenie do obrotu i wydanie 3-ch gier na platformę Nintendo Switch a na rok 2019 planuje kolejne wydania gier oraz realizację poszczególnych projektów w tym segmencie działalności. W rankingu magazynu Forbes w odniesieniu do największych polskich producentów gier internetowych, Arts Alliance, który dotychczas był spółką zależną od Midven został sklasyfikowany na 25 miejscu.

  „Branża gier to obecnie jeden z bardziej perspektywicznych na rynku kapitałowym segmentów. Inwestycja w Kool2Play to druga po dokonanej w PrimeBit Games (PBG) w obszarze gier internetowych. Prowadzimy prace nad możliwymi kolejnymi inwestycjami stanowiącymi podstawę rozwoju Arts Alliance, niezależnie od prac nad projektami gier” - podsumował Andrzej Zając.
  pokaż więcej
 • Arts Alliance liczy że model współfinansowania gier pozwoli na wydawanie nawet 5 produkcji rocznie

  Notowana na NewConnect Grupa Arts Alliance liczy, że dzięki modelowi współfinansowania gier będzie wydawać około 5 produkcji rocznie. Grupa oprócz rozwijanego współfinansowania będzie odpowiedzialna za przygotowanie wybranych wersji gier na poszczególne platformy – zwłaszcza Nintendo Switch.

  Arts Alliance wedle założeń zamierza się również rozwijać w oparciu o współfinansowanie produkcji gier na platformy jak PC, Xbox, Steam, PlayStation czy Nintendo Switch oraz inwestowaniu w spółki samodzielnie zajmujące się produkcją gier.

  „Rynek gier w dalszym ciągu ma przed sobą olbrzymi potencjał rozwoju z jednoczesnym wsparciem otoczenia rynkowego. W ostatnim czasie spotkaliśmy się z pokaźną liczbą potencjalnie ciekawych projektów, które mają trudność z realizacją produkcji a nasz model współfinansowania gier może być w tym pomocny. Pozostaje jedynie kwestia doboru odpowiednich partnerów, wytworzenia ciekawego produktu i jego odpowiedniej promocji aby uzyskać satysfakcjonującą sprzedaż” – powiedział Andrzej Zając, Prezes Zarządu Arts Alliance S.A.

  Dodatkowo w ramach grupy budowane są kompetencje dzięki którym możliwa będzie ocena poszczególnych projektów czy też prace nad wybranymi wersjami na poszczególne platformy.

  „Konsekwentnie staramy się zwiększać kompetencje w branży gamingowej, będąc zarazem gotowym wziąć odpowiedzialność za własne projekty. Dodatkowo bardzo liczymy na synergie w ramach grupy przy realizacji poszczególnych projektów gier” – dodał Andrzej Zając.

  Arts Alliance bezpośrednio zamierza także angażować się kapitałowo w wybrane spółki z segmentu gier internetowych. Grupa planuje wspierać takie spółki nie tylko poprzez ich finansowanie ale również wsparcie w zakresie przygotowania i realizacji strategii pozyskania dodatkowego kapitału oraz doprowadzenia do jej upublicznienia na parkiecie giełdowym.

  pokaż więcej