Collapsed

Collapsed – gra w formule sci-fi horror story, stworzona w 3D, jako alegoryczna opowieść w osobie głównego bohatera o wewnętrznej z samym sobą oraz własnymi demonami. Istotą gry jest kierowanie Io - młodą inżynier na pokładzie sfery Dysona. Uratowanie słońca, zupełnie jak uratowanie samego siebie wydaje się początkowo zadaniem niewykonalnym. Ogromna determinacja gracza z przezwyciężaniem własnych ograniczeń może go zaprowadzić do pomyślnego finału.

Rozgrywka polega na przemierzaniu przez Io opustoszałych korytarzy oraz pomieszczeń sfery Dysona, rozwiązując różnego rodzaju zagadki, naprawiając systemy sfery, konserwować z NPC czy też unikać Koszmarów, kryjących się w ciemnościach. Io musi dbać o swoje zdrowie psychiczne, które stanowi główną oś gry i wpływa zarówno na stronę wizualną otoczenia, jak i gameplay. By nie podążyć się całkowicie w depresji oraz własnych fobiach, wskazanym jest zażywanie trudnych do znalezienie środki medyczne. Tym samym zadaniem gracza to balansowanie pomiędzy światłem a mrokiem. Gracz jednocześnie pojmie, że choć światło z reguły jest jego sprzymierzeńcem to nieodpowiednio użyte może stać się jego śmiertelnym wrogiem.

Gra jest zrealizowana jest przez spółkę stowarzyszoną Kool2Play, której wydawcą na platformę Steam oraz Nintendo Switch jest Arts Alliance. Przewidywany termin debiutu gry to 2020 rok.